środa, 7 listopada 2012

Strony pomocne w analizie składu

Komentarzy : 17
Analizując składy kosmetyków najczęściej korzystam z internetu i stron specjalnie do tego przystosowanych. Nie mam w głowie (i nigdy nie będę miała) wszystkich możliwych składników występujących w kosmetykach, więc obecność takich ściągawek w internecie jest świetną sprawą. Na początku swojej przygody z analizą po prostu wklepywałam nazwę substancji w google i sprawdzałam pierwsze kilka wyników. Później znalazłam kilka stron, na których zawarte były rzetelne informacje i teraz głównie z nich korzystam. 

CosDNA - strona do szybkiej analizy składu. Możemy wkleić tu cały skład a w odpowiedzi pojawi się nam tabelka z przeanalizowanymi wartościami. Wadą tej strony jest brak szerszego opisu poszczególnych składników. Pierwsza kolumna przedstawia składnik, kolejna jego funkcję w kosmetyku. Kolumna z nagłówkiem Ance jest to skłonność składnika do zapychania. Im ta liczba jest mniejsza, tym lepiej. Następnie mamy powodowanie podrażnień i ogólne bezpieczeństwo. 

EWG - kiedyś moja ulubiona strona, aktualnie niedostępna. Po wpisaniu składnika otrzymywaliśmy jego toksyczność, wpływ zachorowania na raka, badania nad tymi składnikami. Wszystkie składniki podzielone były na trzy grupy, zieloną, pomarańczową i czerwoną.  Były tam też całe analizy kosmetyków, niestety tych produkowanych w USA. Dam znać jak strona ruszy z powrotem. Może będzie jeszcze lepsza. 


Wykaz i powszechne nazewnictwo składników stosowanych w produktach kosmetycznych
dokument pochodzi z 2006 roku i uwzględnia wszystkie kosmetyki stosowane w kosmetykach. 
Najwygodniej poruszać się po stronie z uruchomionym wyszukiwaniem (ctrl + f). Jest to olbrzymia lista i zazwyczaj po wpisaniu nazwy pokazuje się nam więcej niż 1 propozycja.


W tym przypadku z interesujących nas rzeczy mamy podaną tylko funkcję składnika. 

Wizaż także posiada swoją listę. Nie ma tam wszystkiego, ale za to każdy składnik posiada swój opis. truthinaging.com strona z dość obszerną listą składników, gdzie po wybraniu interesującej nas substancji otrzymujemy wyczerpujący opis funkcji i środków bezpieczeństwa a także przykładowy kosmetyk z tymże składnikiem. Strona jest anglojęzyczna. kosmopedia.org - podobna do powyższej, polska strona z analizą składników. Obszerne opisy, wygodnie się z niej korzysta. Wymienię dodatkowo kilka stron, z których korzystam rzadziej, ale mam je zapisane, na wszelki wypadek:


Mam nadzieję, że to ułatwi Wam analizy składów. 


17 komentarzy :

 1. Super! Właśnie czegoś takiego szukałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja tak nie szaleje i nie analizuje składu, nie popadam w tą...modę :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie to nie moda. bardzo dużo rzeczy mnie zapychało, dopóki nie dowiedziałam się co jest czym i czego muszę unikać.

   Usuń
  2. Warto wiedzieć co się daje na skórę

   Usuń
 3. Fajny post - przydatny :) Ja najczęściej korzystam z cosDNA i polskiej kosmopedii. Dla mnie analiza składów jest koniecznością - szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie też. mojej twarzy nie dotknie nic, czego składu nie znam. nawet jak znam i jest dobry to mam obawy.

   Usuń
 4. Dzięki dzięki dzięki :) Już trochę ogarniam ale strony bardzo przydatne. W razie wątpliwości szukam składnika w wizażowym wątku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. korzystam z kosmopedii,zapraszam do mnie,powoli rozkrecam bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super przydatny post :)
  Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny post! Ja dopiero raczkuje w temacie składów, dlatego też bardzo mi pomogłaś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje Ci za ten post, teraz o wiele lepiej będzie mi się czytać składy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja uzywam cosDNA i jest swietna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ooo jaka przydatna stronka. super :D

  OdpowiedzUsuń
 11. analizy-kosmetykow@blogspot.com zapraszam :)
  cała prawda o kosmetykach :)

  OdpowiedzUsuń

Proszę nie zostawiać linków nie mających związku z tematem wpisu. Komentarze takie uznawane są za SPAM i usuwane.

Instagram

Śledź mnie mailowo

Obserwatorzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.

- Copyright © OjKarola.pl - blog lifestylowy -